Optyk

ŁÓDŹ, ul. Wspólna 6

Salon Optyczny Contact-Med – NIECZYNNY DO ODWOŁANIA

proponuje szeroką gamę opraw okularowych korekcyjnych oraz przeciwsłonecznych.

Nasze okulary odznaczają się wysoką jakością oraz precyzją wykonania. Doradzamy najlepsze rozwiązanie z punktu widzenia potrzeb oraz trybu życia Klienta. Pomożemy dobrać oprawy czy soczewki, które zapewnią stylowy i ciekawy efekt wizualny, a przede wszystkim otoczą najlepszą ochroną Twoje oczy.

Oferujemy soczewki:

  • fotochromowe – przyciemniające się, w zależności od nasilenia światła, zarówno działające na zewnątrz jak i barwiące się w samochodzie,
  • przeciwsłoneczne z ochroną przed promieniowaniem UVA, UVB i UVC,
  • polaryzacyjne – idealne rozwiązanie przeciwsłoneczne dla kierowców i nie tylko – usuwają zbędne odblaski, które są rozproszonym światłem i przepuszczają tylko proste, spolaryzowane światło . Dzięki temu światło odbite od mokrych, jasnych czy metalowych powierzchni, nie razi nas w oczy.

Doradzamy w wyborze konstrukcji soczewek wieloogniskowych (różne moce w jednej parze okularów), m.in.:

  • dwuogniskowe – okulary do bliży i dali – linia zmiany korekcji jest (najczęściej) widoczna i zdefiniowana jako dwie oddzielne korekcje.
  • biurowe – okulary dla osób u których większość czynności wymaga skupiania wzorku na krótkie i średnie odległości.
  • progresywne – umożliwiają wyraźne widzenie w dali, w bliży a także na odległości pośrednie. Obszary szkła o różnej zdolności skupiającej, stopniowo i płynnie przechodzą jeden w drugi, stąd nazwa progresywne: „stopniowo wzrastający”.
  • relaksacyjne – okulary, w których montowane są korekcyjne soczewki okularowe ze wsparciem akomodacji, dzięki czemu możemy skutecznie zwalczyć objawy cyfrowego zmęczenia wzroku i poprawić komfort widzenia.

Pomożemy także dopasować odpowiednie powłoki antyrefleksyjne – powłoki, które ulepszają jakość soczewki okularowej. Dzięki nim zredukowana zostaje liczba odbić światła, co zwiększa przejrzystość i poprawia jakość widzenia (blokujące światło UV, światło niebieskie, wspierające kierowców podczas jazdy autem w trudnych warunkach).